מנוע חיפוש מטאפורות – פיתוח מעניין

2 Comments

מנוע חיפוש  ש"חושב" קצת אחרת. מדובר על קונספט נפלא (שלב ביטא) שמאפשר לחשוב בצורה אחרת. המהות המרכזית של מנוע החיפוש שעל שאילתת החיפוש של המשתמש הוא מאחזר תמונות שקשורות ברמה קונספטואלית לביטוי החיפוש וזאת במספר רמות של חיפוש.

המוטו של מנוע החיפוש הוא – יצירת רעיונות ביחד, לכל תוצאת חיפוש שבחרת באפשרותך להוסיף הערה לגבי מה אתה רואה וכיצד אתה מסביר את הקשר בין ביטוי החיפוש לתמונה, במידה ועוד מישהו מרחבי הרשת איתר גם את אותה תמונה וכתב את מחשבותיו לגביה, אתה תוכל לצפות בזה ובכך להעשיר את עולמך. זה עובד מצויין.

נקודה נוספת מעניינת – האתר מאפשר לבחור באיזו רמה אסוציאטיבית / מטאפורית אתה מעוניין, ברמה הראשונה שהיא הבסיסית ביותר, מדובר על תוצאות חיפוש שמאוד קרובות לביטוי החיפוש וכך הלאה, בבדיקה שערכתי אכן התוצאות מרוחקות יותר מבחינת חשיבתית ככל שבחרת רמת חיפוש .

ניסיתי לבדוק מול גוגל את אותם ביטויי חיפוש במנוע החיפוש של התמונות והתוצאות בגוגל נראות עגומות למדי, ניסיתי בביטוי peace ובגוגל קיבלתי דף של סמלי שלום ואילו במנוע החיפוש הזה קיבלתי את הקונספט של המושג.

אני חושב שזה יכול להיות טוב מאוד למשל לשיעור הפתיחה בהיסטוריה  – להפעיל את מנוע החיפוש על הביטוי history ולזרום עם זה יחד עם התלמידים, כמובן שזה מתאים גם לביטויים נוספים וגם למקצועות נוספים. אין ספק שזה פותח מאוד את הגבולות ומוביל לחשיבה מחוץ לקופסה ויכול ליצור דיונים מעניינים מאוד בכיתה.

שם מנוע החיפוש הוא yossarianlives , לחצו כאן להגעה, יש להתחבר לשימוש במנוע החיפוש בעזרת פייסבוק או טוויטר.

בברכה,

עמית מירז

אהבתם? לחצו על כפתור "שתף" – שיתוף זה הכח שלנו להתקדם יחד. (הכפתור מתחת)

2 Responses to “מנוע חיפוש מטאפורות – פיתוח מעניין”

  1. גילור

    רעיון אדיר!!

    האם תמונות אלה מוגנות בזכויות יוצרים או שניתן להשתמש בהן?

    תודה.

  2. עמית מירז

    לדעתי, מותר להשתמש בהם רק בתוך המערכת, אל תנסה להוציא אותם החוצה.

Leave a Reply